Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Endoproteza stawu skokowego: Pytania do specjalistów

Gdzie w Polsce można wykonać zabieg wszczepienia endoprotezy stawu skokowego?

Endoproteza stawu skokowego- czy to dobry sposób na uratowanie się przed całkowitym unieruchomieniem stawu skokowego? Dodam,że cierpię na pourazową martwicę kostno-chrzęstną,a optymalną metodą jest jeszcze artroskopia. proszę o pomoc i informacje dotyczące takiego zabiegu,gdzie można zrobić w Polsce taki zabieg?... Endoproteza stawu skokowego- czy to dobry sposób na uratowanie się przed całkowitym unieruchomieniem stawu skokowego? Dodam,że cierpię na pourazową martwicę kostno-chrzęstną,a optymalną metodą jest jeszcze artroskopia. proszę o pomoc i informacje dotyczące takiego zabiegu,gdzie można zrobić w Polsce taki zabieg? Na czym to polega ? Jestem matką dwójki dzieci i jestem przerażona tym wszystkim.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Piotr Żbikowski
Dr n. med. Piotr Żbikowski

Co oznacza mrowienie ciała przy cukrzycy?

Witam, mam 49 lat i 40-to letnią cukrzycę. Przebywam w Niemczech. Tu miałam wypadek i tu byłam operowana i rehabilitowana. Niedługo minie rok od wypadku. Od początku pobytu w szpitalu skarżyłam się na nieprzyjemne mrowienie w ciele rozchodzące się... Witam, mam 49 lat i 40-to letnią cukrzycę. Przebywam w Niemczech. Tu miałam wypadek i tu byłam operowana i rehabilitowana. Niedługo minie rok od wypadku. Od początku pobytu w szpitalu skarżyłam się na nieprzyjemne mrowienie w ciele rozchodzące się od kręgosłupa. Jedyną odpowiedzią była sterta leków. Po ok pół roku, gdy zaczęłam stawać- zadałam pytanie jednemu z kolejnych lekarzy- dlaczego w każdych moich starych spodniach- jedna nogawka jest krótsza. Usłyszałam, że jedna kość jest dłuższa. Moja logika podpowiada, że to jest deformacja, która powoduje ból w kolanie, biodrze aż po kręgosłup. I zasadnicze pytanie: czy mogę mieć wstawioną endoprotezę stawu skokowego i czy istnieje opcja zrobienia czegoś z tą źle zrośniętą czy połączoną kością ? Tu oczywiście nie przedstawiają mi żadnych dla mnie satysfakcjonujących propozycji. Jedyna co chcą zrobić- to usztywnić stopę. Stopa była w stanie grożącym amputacją. Z góry dziekuję za wszelkie informacje. I nie ukrywam, że chciałabym kontynuować kurację w Polsce. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Staw rzekomy kostki przyśrodkowej

Witam. Mam 26lat.Diagnoza staw rzekomy kostki przyśrodkowej.Odłam wielkości 7mm na 10mm.Poddałem się zabiegowi.Noga została zespolona dwiema śrubami dł. ok 4cm.Po 6 miesiącach śruby zostały wyjęte.W niedługim czasie okazało się,że nie ma zrostu kostnego.Moje pytanie brzmi czy w tej sytuacji można... Witam. Mam 26lat.Diagnoza staw rzekomy kostki przyśrodkowej.Odłam wielkości 7mm na 10mm.Poddałem się zabiegowi.Noga została zespolona dwiema śrubami dł. ok 4cm.Po 6 miesiącach śruby zostały wyjęte.W niedługim czasie okazało się,że nie ma zrostu kostnego.Moje pytanie brzmi czy w tej sytuacji można ten fragment kostny usunąć na stałe z mojego stawu? Ponieważ spotkałem się z opinią,że mam niewielkie szanse na to aby noga ponownie się zrosła.Nie chcę mieć metalowych części do końca życia w kostce: )
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Krzysztof Bryłka
Lek. Krzysztof Bryłka

Pourazowa martwica kostno-chrzęstna bloczka kości skokowej

Panie Doktorze,mam 33 lata,obecnie czekam na zabieg w Trzebnicy całkowitego unieruchomienia stawu skokowego.Opis rezonansu:pourazowa martwica kostno-chrzęstna bloczka kości skokowej,splaszczenie bloczka z widocznymi torbielami zwyrodnieniowymi i ubytkami powierzchni stawowej,obrzęk przedniej nasady kości piszczelowej z widoczną zmianą torbielowatą oraz zniekształceniem części... Panie Doktorze,mam 33 lata,obecnie czekam na zabieg w Trzebnicy całkowitego unieruchomienia stawu skokowego.Opis rezonansu:pourazowa martwica kostno-chrzęstna bloczka kości skokowej,splaszczenie bloczka z widocznymi torbielami zwyrodnieniowymi i ubytkami powierzchni stawowej,obrzęk przedniej nasady kości piszczelowej z widoczną zmianą torbielowatą oraz zniekształceniem części bieżnej powierzchni stawowej itd. Czy jest inna metoda leczenia operacyjnego niż ta ,którą mi zaproponowano?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Mariusz Pytlasiński
Dr n. med. Mariusz Pytlasiński

Zatarte zarysy więzadła piętowo strzałkowego i niejednorodny jego sygnał wskazujące na uszkodzenie więzadła

Witam, Prosze o interpretacje RM stawu skokowego. Czy jest to poważne? "Zatarte zarysy więzadła piętowo strzałkowego i niejednorodny jego sygnał wskazują na uszkodzenie więzadła - bez jego zerwania. Więzadło trójgraniaste o zachowanej ciągłości i typowym sygnale wszystkich części. Obraz więzadeł... Witam, Prosze o interpretacje RM stawu skokowego. Czy jest to poważne? "Zatarte zarysy więzadła piętowo strzałkowego i niejednorodny jego sygnał wskazują na uszkodzenie więzadła - bez jego zerwania. Więzadło trójgraniaste o zachowanej ciągłości i typowym sygnale wszystkich części. Obraz więzadeł zatoki stępu niezmieniony. Drobne ognisko obrzęku śródkostnego widoczne jest podchrzęstnie w podstawie pierwszej kości śródstopia - niewykluczone lokalne uszkodzenie chrząstki w tym miejscu."
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Maciej Gabryel
Lek. Maciej Gabryel

Krwiaki po skręceniu stawu skokowego

Moja córka skreciła skok stawowy już pótora tygodnia chodzi okólach ma założony stabilizator ale ma straszne krwiaki noga jej sie robi sina dlaczego tak sie robi
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Marta Gryszkiewicz
Lek. Marta Gryszkiewicz

Bieganie po operacji stawu skokowego

Czy mogę biegać po operacji stawu skokowego jest ustabilizowany śrubami i płytką
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk
Mgr Paulina Filipowicz
Mgr Paulina Filipowicz

Ból neuropatyczny a leczenie w poradni leczenia bólu

Jestem osobą po skomplikowanym złamaniu stawu skokowego z podwichnięciem. W spwodu urazu stawu doszło do zwyrodnienia stawu co stało sie przyczyną konieczności usztywnienia stawu skokowego. Obecnie z cierpie z powodu niezwykle silnego bólu kończyny. Lekarze mówią, że jest to ból... Jestem osobą po skomplikowanym złamaniu stawu skokowego z podwichnięciem. W spwodu urazu stawu doszło do zwyrodnienia stawu co stało sie przyczyną konieczności usztywnienia stawu skokowego. Obecnie z cierpie z powodu niezwykle silnego bólu kończyny. Lekarze mówią, że jest to ból neuropatyczny spowodowany urazem mechanicznym. Czy leczenie w poradni leczenia bólu moze być skuteczne ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Irena Oryńska
Lek. Irena Oryńska

Operacja po skręceniu stawu skokowego

Witam! 24.03.2014 r. miałam operacje ponieważ miałam skręcony staw skokowy z rozerwaniem wiązadła piszczelowo - strzałkowego. Miałam oczywiście stabilizowane śrubą. Od poniedziałku chodzę na magnetronik. I właśnie chciałam się dowiedzieć czy to nic złego mi nie zrobi ? Gdyż... Witam! 24.03.2014 r. miałam operacje ponieważ miałam skręcony staw skokowy z rozerwaniem wiązadła piszczelowo - strzałkowego. Miałam oczywiście stabilizowane śrubą. Od poniedziałku chodzę na magnetronik. I właśnie chciałam się dowiedzieć czy to nic złego mi nie zrobi ? Gdyż rehabilitanci twierdzą, że nie powinno się tak szybko po operacji chodzić na magnetronik tym bardziej że mam śrubę że może coś mi się stać w tą kość nawet mnie poparzyć. Czy to prawda?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Pytanie o endoprotezę stawu skokowego

Mam pytanie o endoprotezę stawu skokowego. Wiele lat temu uległam wypadkowi w wyniku którego nastąpiło otwarte zwichnięcie stawu skokowego. Stan jest bardzo zły. Od zeszłego roku bóle stały się nie do zniesienia. Realizuję najróżniejsze pomysły, ale efekty są żałosne. Ostatnim... Mam pytanie o endoprotezę stawu skokowego. Wiele lat temu uległam wypadkowi w wyniku którego nastąpiło otwarte zwichnięcie stawu skokowego. Stan jest bardzo zły. Od zeszłego roku bóle stały się nie do zniesienia. Realizuję najróżniejsze pomysły, ale efekty są żałosne. Ostatnim pomysłem jest usztywnienie tego stawu, ale jeden z ortopedów nie wykluczył endoprotezy. Chciałabym móc przesłać jakiemuś super specjaliście moje zdjęcie RTG (mam na płytce CD) z pytaniem o możliwość wszczepienia tego stawu
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jacek Ławnicki
Lek. Jacek Ławnicki
Patronaty