Gdzie w Polsce można wykonać zabieg wszczepienia endoprotezy stawu skokowego?

Endoproteza stawu skokowego- czy to dobry sposób na uratowanie się przed całkowitym unieruchomieniem stawu skokowego? Dodam,że cierpię na pourazową martwicę kostno-chrzęstną,a optymalną metodą jest jeszcze artroskopia. proszę o pomoc i informacje dotyczące takiego zabiegu,gdzie można zrobić w Polsce taki zabieg? Na czym to polega ? Jestem matką dwójki dzieci i jestem przerażona tym wszystkim.

Wskazaniem do endoprotezy (wśród innych metod) jest brak możliwości leczenia innymi metodami. W Pani wieku odległy wynik alloplastyki jest trudny do przewidzenia. Jeśli nie ma możliwości wypełnienia ubytku chrzęstno-kostnego lub ognisko martwicy jest zbyt duże pozostaje jeszcze usztywnienie stawu. Zabiegi endoprotezy stawu wykonuje się np w Klinice Ortopedii Szpitala MSW w Warszawie.