Czy endoproteza niweluje ból?

Nie mam stawu skokowego, więc do wyboru mam endoprotezę lub usztywnienie. Po 1 boli mnie staw biodrowy, już 3 rok utykam, a na operację mam czekać koeljne 2 lata czy możliwe jest, że uszkodzi mi się staw biodrowy? co robić, by tak się nie stało? 2. gdzie taką operację wykonać, polecono mi katowice, ale nie jestem przekonana... 3. czy endoproteza niweluje ból?

Szanowna Pani, w przypadku uszkodzenia stawu skokowego w stopniu kwalifikującym Panią do endoprotezy lub usztywnienia należy decyzję rozważyć w aspekcie Pani wieku, zawody, wykonywanych codzeinnych czynności. Usztywnienie tego stawu jest rozwiązaniem praktycznie "do końca życia": znosi dolegliwości bólowe,jednak nie pozwala na inny sposób poruszania poza chodem. Bieganie jest przy tym rozwiązaniu wykluczone. Zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego w obecnej dobie leczy się z wyboru poprzez zaimplanowanie endoprotezy. Usztywnienia tego stawu z kolei wykonuje sie obecnie niezwykle rzadko.
Tak - w przypadku prawdiłowej kwalifikacji i prawidłowo wykonanego zabiegu wszczepienie endoprotezy znosi ból z tego stawu.
Jednak biorąc pod uwagę powagę Pani problemów ,przed podjęciem decyzji o sposobach leczenia zmian w stawie skokowym i biodrowym, sugeruję konsultację z ortopedą (ortopedami?) którzy pomogą Pani podjąć decyzję po pzreprowadzeniu z Panią wnikliwego wywiadu, badania klinicznego oraz wykonaniu niezbędnych badań dodatkowych. Co do wyboru miejsca leczenia .....no cóż, tę decyzję będzie musiała Pani podjąć już samodzielnie.Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.