Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowany Panie, w przypadku chorób współistniejących ze zmianami zwyrodnieniowymi stawu biodrowego należy szczególnie wnikliwie przeanalizować wskazania do tego zabiegu oraz rodzaj zabiegu jaki ma być przeprowadzony.
Osteoporoza powinna być potwierdzona w badaniach dodatkowych (szczególnie w przypadku braku złamań niskoenergetycznych). Jestem przekonany,że w tym wypadku pacjent powinien być gruntownie zdiagnozowany przed pojęciem decyzji o endoprotezoplastyce. Potem w przypadku pozytywnej decyzji o kwalifikacji należy dobrać odpowiedni rodzaj endoprotezy. Sugeruję konsultację u ortopedy, który będzie ewentualnie przeprowadzał zabieg. Pozdrawiam

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0

Najprościej mówiąc: proszę wykonać densytometrie obu bioder:
1. "chore do endoprotezy" może być wynik wysoki z powodu zwapnień zwyrodnieniowych = nie ma przeszkód do operacji
2. "zdrowe" - jeżeli osteoporoza lub osteopenia to do leczenia = zapobiegania złamaniu

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Naukowo i zawodowo ukierunkowany na problemy diagnozowania i leczenia chorób układu kostnego, w tym rzadkich chorób kości. Współzałożyciel Polskiej Fundacji Osteoporozy
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy