Powrót to sportu po wstawieniu endoprotezy stawu biodrowego

przed zabiegiem , wstawienia endoprotezy biodra . Minął miesiąc od zabiegu czuje się super mam 61 lat. dalej chodzę o dwóch kulach , czasami o jednej kuli.Jestem amatorem biegania. Zamierzam powrócić do amatorskiego sportu

Dzień dobry,

Bieganie po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego jest sprawą indywidualną... najlepiej skonsultować tą kwestię z lekarzem przeprowadzającym zabieg. Polecam Panu jednak taką formę aktywności, która nie obciąża stawu biodrowego czyli pływanie, ewentualnie ćwiczenia w wodzie. Z pewnością będą bezpieczniejsze i zmniejszą potencjalne zagrożenie jakim jest obluzowanie endoprotezy.

Pozdrawiam serdecznie.