Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból pod kolanem i ograniczenie ruchu

OD DŁUŻSZEGO CZASU BOLI MNIE POD KOLANEM I MAM OGRANICZONY RUCH. Ból nastąpił przed zabiegiem endoprotezy, biodra lewej nogi . Przed zabiegiem bardzo dużo biegałem jestem amatorem biegania , mimo że miałem zakaz biegania . Chodzi o prawą nogę, nie operowana a która też jest zatwierdzona do wstawienia endoprotezy kolana w 2017 roku w Poznaniu Proszę o pomoc ,co mam zrobić biegać czy nie, jak leczyć ból po kolanem jak z bieganiem po wstawienia endoprotezy Biodra nogi
MĘŻCZYZNA, 62 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Szanowny Panie,
Choroba zwyrodnieniowa jest przeciwwskazaniem do sportów wymagających dużego wysiłku, w tym do biegania. Przeciążanie zwyrodnieniowo zmienionego stawu nasila objawy i przyspiesza postęp choroby. Rownież założona endoproteza nie powinna byc zbyt mocno eksploatowana ponieważ skraca do żywotność protezy i prowadzi do szybszego jej obluzowania. Sugeruje zmienić aktywność sportowa na mniej obciążająca.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii ruchu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy