Ból pod kolanem a artroskopia

Rok temu skręciłem kolano(uszkodzenie więzadeł,podejrzenie łękotki jednak zostało to sprawdzone tylko badaniami fizycznymi. W dodatku wystąpił duży obrzęk i krwiak)3 dni temu ponownie coś strzeliło mi w kolanie nie pojawił się jakiś duży obrzęk lecz ogromny ból przy skręcaniu kolana do wewnętrznej strony. Boli głownie pod kolanem od wewnątrz i przy mocnym skręceniu w samym kolanie.Ortopeda wyznaczył zapis na artroskopie.Jest to trafna diagnoza jeśli ból najsilniejszy jest pod kolanem ?

Witam,
Pański opis faktycznie wskazuje na uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. Takie rozpoznanie jest bezwzględnym wskazaniem do artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu