Pęknięcie łąkotki przyśrodkowej

Witam. 2 miesiące temu skręciłem prawe kolano w czasie grania w piłkę. Nie było obrzęku, zasinienia, blokowania - kolano schładzałem. Po dwóch dniach ból minął, nawet grałem w piłkę 3-4 razy, ale przy strzale czułem ból z boku kolana i w środku (taki rozlany). Po dwóch miesiącach boli mnie (kłocie) jedynie lekko lewy bok, przy wstawaniu z podłogi czy z pozycji kucanej. Zrobiłem rezonans magnetyczny i radiolog wstępnie stwierdził pęknięcie łąkotki przyśrodkowej. Czy grozi mi koniec ze sportem?

Witam,
Jeżeli rezonans magnetyczny wykazał uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej a Pana dolegliwości potwierdzają ten fakt, wymaga Pan artroskopii stawu kolanowego. Wykonanie w stosunkowo krótkim czasie zabiegu operacyjnego niedopuści do uszkodzeń chrzastki stawowej dzieki czemu będzie mógł Pan kontynuować aktywności sportowe.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia