Usunięcie łąkotki przyśrodkowej a wynik MR
Gram w piłkę nożną. Pół roku temu usunięto mi łąkotkę przyśrodkową. W ostatnim badaniu MR okazało się, że mam całkowicie zerwane ACL i ubytek chrząstki stawowej III stopnia. Czy w tym przypadku mogę kontynuować uprawianie sportu? Czy rekonstrukcja więzadeł jest wskazana?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowna Pani,
Funkcjonowanie bez więzadła krzyżowego przedniego jest ogromnym błędem i w znacznie szybszy sposób prowadzi do choroby zwyrodnieniowej. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy i umówienie sie na rekonstrukcje.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu