Wynik RTG kończyny 18-letniej osoby do analizy
Witam . Chciałbym sie dowiedzieć co znaczy ten opis rezonansu magnetycznego . Zmiany obrzękowe odcinka proksymalnego ACL z podejrzeniem zerwania przyczepu udowego więzadła, zmniejszony kąt przebiegu PCL z cechami niestabilności ku tyłowi w stawie udowo-piszczelowym, obrzęk przyczepu stawu kolanowego właściwego rzepki, zwiększona ilosc płynu w stawie udowo-piszczelowym , ogniskowe zmiany obrzękowe chrząstki stawowej okolicy wierzchołka rzepki , zmiany włókniste ciała hoffy. Dziękuje za pomoc :)

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Opis rezonansu magnetycznego sugeruję, że przebył Pan uraz skrętny stawu kolanowego. Jeżeli pojawi się objaw niestabilności stawu kolanowego będzie wymagał Pan artroskopii i być może rekonstrukcji więzadła.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia