Wynik badania MR kolana 23-letniej osoby do analizy

Prosze o interpr. RM "rzepka typu II. Kat chrzestny wciecia udowego stawu rzepkowo-udowego ok. 145 stopni.Ilosc płynu wewnatrzst. nieco zwiekszona za rzepka i przed wiezadłem krzyzowym przednim. Nad dalszym odcin. wiezadła krzyzowego przedniego widoczna jest otoczona płynem struktura o srednicy ok. 80mm o sygnale tłuszcz. (zgodn. z sygnał. ciała Hoffy). Obraz sugeruje pekniecie ciała Hoffy z separacja jego tylnego fragmentu. Zwiekszona ilosc płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej 50x30x12mm.

Szanowna Pani,
Oczywiście ostateczna decyzja co do leczenia powinna byc podjęta po badaniu przez specjalistę ortopedii jednak wszystko wskazuje na konieczność przeprowadzenia artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu