Co oznacza wynik badania MR stawu kolanowego i ból pod łękotką?
Badanie MR st kol pr-podrzęstne ognisko obrzęku odczynowego obciążanej powierzchni kłykcia przyśrodkowego kości udowej-na granicy uszkodzenia chrząstki szklistej-chondromalacja II stopnia.Ląkotka boczna-podtorbielowe ognisko przebudowy deneneracyjnej w rogu tylnym. Ląkotka przyśrodkowa-horyzontalne rozwarstwienie rogu tylnego z torbielą łąkotki o wym. 3mm.Miernie zwiększona ilość płynu w jamie stawowej.Zwiekszony wysięk płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej. Od 3 tygodni są bóle pod łękotką?dz

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowna Pani,
Jeżeli obraz rezonansu koreluje z objawami wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu