Wynik badania MR kolana u 63-latki

Czy grozi mi operacja kolana.Wynik badania MIR.Struktury kostne lewego stawu kolanowego bez zmian o prawidłowej intensywności sygnału.W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej widoczne jest rozległe skośno-horyzontalna szczelina pęknięcia dochodząca do dolnej powierzchni stawowej oraz do podstawy łąkotki Płyn w kalece brzuchato-półbloniastej w ilości 54x10mm.W bocznej części chrząstki stawowej na tylnej pow. rzepki widoczne jest ognisko chondropatii III stopnia wlk 11x13mm;chrząstka o zachow.grubosc

Witam,
Nie opisała Pani odczuwanych dolegliwości ze strony swojego stawu kolanowego jednak opierając sie na badaniu rezonansu magnetycznego bezwzględnie wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia