Wynik MRI kolana u 24-latki

wynik MRI kolana, proszę o interpretację W obwodowej części trzonu i tylnego rogu łąkotki przyśrodkowej widoczne jest skośne pasmo wysokiego sygnału, sięgające odcinkowo do dolnej powieszchni stawowej łąkotki – obraz sugeruje obecność skośnego pęknięcia łąkotki przyśrodkowej. Zaznaczona lateralizacja rzepki. Niewielkie ogniska chondropatii 2 stopnia na grzbiecie rzepki oraz w strefie podparcia kłykcia przyśrodkowego kości udowej. Poza tym nie widać wyraźnych ubytków chrząstki stawowej.

Szanowna Pani,
Opis rezonansu mówi o uszkodzeniu łąkotki przyśrodkowej czyli niestety wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu