Wnioski z badania MR kolana po urazie przeprostu
Wnioski z Badania MR kolana po urazie przeprostu: Wnioski: Strefy obrzęku śródkostnego w obrębie kłykci piszczeli i kłykcia przyśrodkowego kości udowej, Niewielka horyzontalna szczelina pęknięcia w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej, bez cech separacji torebkowo-łąkotkowej, Więzadło krzyżowe przednie z cechami uszkodzenia I stopnia, Cechy przerostu fałdu przyśrodkowego błony maziowej, Zwiększona ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym. Co one oznaczają ?

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
Nie podaje Pan odczuwanych dolegliwości ze strony stawu kolanowego jednak sugerując sie opisem MR stwierdzam iż wymaga Pan artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu