Uraz skrętny kolana i wynik MR
WITAM 1,5 miesiaca temu mialam uraz skretny kolana. Wynik MR więzadlo ACL naderwane II stopien, w rogach tylnych obu łąkotek strefy uszkodzen wewnetrznych łąkotki bocznej do wynioslosci piszczeli z wytworzeniem torbieli 12mm w przyleganiu. W obrebie klykci koscu udowej i piszczelowej obrzek szpiku kosntego ze zlamania beleczek kostnych .Chrzasrtka stawowa rzepki z plytkymi ubytkami- chondromalacja II stopnia. Co mi grozi, prosze o interpretacje/

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowna Pani,
Nie opisuje Pani odczuwanych dolegliwości jednak na podstawie wyniku rezonansu magnetycznego należy stwierdzić, iż wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu