Wynik MR kolana 21-latka do analizy
Mam wynik Mr i nie rozumiem paru rzeczy .Cechy skosnie i poziomo przebiegajacego uszkodzenia lakotki to raczej operacja . Acl o podwyzszonym sygnale i niejednorodnej strukturze-cechy przebytego urazu z czesciowym uszkodzeniem. Pcl haczykowato zagiete o podwyzszonym sygnale piszczelowym oba wiezadla zachowanym przebiegiem. NIe mam zadnych objawow bolowych ani niestabilnosci . Czuje tylko przeskakiwanie. Zalezy mi na odpowiedzi gdyz jestem pewny operacji lakotki a czy wiezadla tez sa do operacji??

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Faktycznie, uszkodzenie łąkotki bezwględnie wymaga artroskopii stawu kolanowego. Podczas takiego zabiegu, prócz naprawy łąkotki wykonuje się diagnostykę całego stawu czyli ocenę wszystkich struktur budujących kolano, w tym więzadła krzyżowego przedniego.Jeżeli artroskopia wykażę uszkodzenie tego więzadła będzie można przygotować staw kolanowy do rekonstrukcji.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedii