Więzadło o podwyższonym sygnale, falistym przebiegu, wyraźnie ścieńczałe w części środkowej

Mogłabym prosić o analizę tego opisu badania? Znacznego stopnia uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego - więzadło o podwyższonym sygnale, falistym przebiegu, wyraźnie ścieńczałe w części środkowej : część więzadła wywinięta do przodu i obkurczona przy wyniosłości międzykłykciowej (cecha uszk. st. 2/3). Naciągnięcie więzadła pobocznego przyśrodkowego (st. 1) Pozioma szczelina pęknięcia w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej, bez komunikacji z powierzchniami stawowymi łąkotki.

Szanowna Pani,
Wynik badania sugeruje poważne zmiany w obrębie stawu kolanowego wymagające artroskopii stawu kolanowego i być może rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Sugeruję pilną konsultację ortopedyczną.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu