Więzadło krzyżowe przednie o pogrubiałej strukturze i zatartej strukturze włókienkowej

Witam, chciałam zapytać czy konieczna będzie operacja/gips i co to znaczy po rezonansie Więzadło krzyżowe przednie o pogrubiałej strukturze o zatartej strukturze włókienkowej,najpewniej częściowo zerwane. Linia Blumensatha nieco przemieszczona ku przodowi. Nieco zwiększona ilość wolnego płynu do przodu od przyczepu piszczelowego więzadła krzyżowego przedniego. Więzadło krzyżowe tylne nieco zagięte o zachowanej ciągłości. Łękotka przyśrodkowa o nieco obniżonej wys. trzony. Torbiel 11x6x21 mm

Szanowna Pani,
Najprawdopodobniej będzie wymagała Pani artroskopii i ewentualnej rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Sugeruję pilną konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Witam , na podstawie tego badania nie jestem w stanie powiedzieć nic konkretnego! Proszę szczegóły omówić z lekarzem prowadzącym!!! z.żurawski