ACL o całkowicie przerwanej ciągłości w części proksymalnej
Wyniki badania MRI - ACL o całkowicie przerwanej ciągłości w części proksymalnej. W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej pionowa,podłużna szczelina pęknięcia łącząca się z jej dolną oraz górną powierzchnią stawową. Uraz wystąpił podczas gry w piłkę nożną. Co to oznacza i kiedy powrót na boisko ?

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Szanowny Panie,
Opis rezonansu który Pan przedstawił wskazuje na bezwzględna konieczność artroskopii i rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu