Wynik RTG kolana po rekonstrukcji ACL
Opis rezonansu mahgentycznego po rekonstrukcji acl. Prosiłbym czy udac sie do ortopedy czy nie? Stan po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego, jego ciągłość zachowana z obrzękiem w odcinku dolnym, zmianami bliznowatymi wokół przyczepu piszczelowego - najpewniej częściowe uszkodzenie.

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
Rozumiem ze rekonstrukcja była jakis czas temu, a aktualnie przeszedł Pan jakis uraz kolana.
Jezeli opis rezonansu koreluje z objawami czyli występuje ból i niestabilność będzie Pan wymagał artroskopii stawu kolanowego aby ocenić ACL i zaopatrzyć jego częściowe uszkodzenie.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu