Wypadek i rozciągnięty ACL

Pięć miesięcy temu uległem wypadkowi, następstwo rozciągnięty ACL (wynik artrometru i rezonansu) . Po konsultacjach - staw stabilny, noga "luźniejsza". Niestety, ostatnio, źle stanąłem, na zmęczonej nodze i niekontrolowanie przeprostowałem kolano. Czy konsekwencją może być jeszcze większe rozciągnięcie więzadła? i drugie pytanie, czy jest jakaś nie operacyjna metoda leczenia rozciągniętego więzadła ACL?

Witam,
Z Pana opisu wynika, ze ACL jest niewydolny co moze doprowadzić do znacznie szybszej destrukcji kolana. Sugeruje konsultacje ortopedyczna i decyzje o artroskopii stawu kolanowego. Byc moze uniknie Pan rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL).
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu