Wypadek i rozciągnięty ACL
Pięć miesięcy temu uległem wypadkowi, następstwo rozciągnięty ACL (wynik artrometru i rezonansu) . Po konsultacjach - staw stabilny, noga "luźniejsza". Niestety, ostatnio, źle stanąłem, na zmęczonej nodze i niekontrolowanie przeprostowałem kolano. Czy konsekwencją może być jeszcze większe rozciągnięcie więzadła? i drugie pytanie, czy jest jakaś nie operacyjna metoda leczenia rozciągniętego więzadła ACL?

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Z Pana opisu wynika, ze ACL jest niewydolny co moze doprowadzić do znacznie szybszej destrukcji kolana. Sugeruje konsultacje ortopedyczna i decyzje o artroskopii stawu kolanowego. Byc moze uniknie Pan rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL).
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu