RM kolana i opis badania

witam, jestem 5 lat po rekonstrukcji ACL.. ostatnio kolano mi spuchlo zrobilem RM w opisie napisano tak: stan po rekonstrukcji acl. czesciowe uszkodzenie wlokien graftu od strony tylno przysrodkowej. zerwany fragment wiezadla o wym. 0,8 x 0,6 cm uklada sie w skroceniu po przysrodkowej stronie wynioslosci miedzyklykciowej. poza tym ciaglosc przyczepu zachowana-o częściowo podwyzszonej intensywnosci sygnału i zatartej strukturze wlokienkowej w okolicy przyczepu piszczelowego. Co to oznacza?

Witam,
Opis wskazuję na częściowe uszkodzenie zrekonstruowanego więzadła krzyżowego przedniego. Jeżeli pojawi się niestabilność stawu kolanowego oraz wysięki i ból będzie wymagał Pan artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu