Skręcenie kolana i wynik badania tomografii
Witam. 3 tygodnie temu skręciłem kolano na snowboardzie. Dzisiaj miałem tomografię komputerową kolana. Czy mogłbym prosić o wyjaśnienie opisu badania? Obie łękotki no prawidłowych obrysach, bez pęknięć. ACL, z zerwaniem większości włokien w okolicy przyczepu udowego. MCL, przy przyczepie udowym z dużym obrzękiem, pogrubiałe o rozmytych obrysach i odcinkowo zaburzonej architektonice-uszkodzenie stopnia 2. PCL-nieuszkodzone. LCL, PT-w normie. Rzepka ustawiona prawidłowo, bez chondromalacji.

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowny Panie,
Badanie wskazuję na uszkodzenie więzadła pobocznego piszczelowego - leczenie zachowawcze w ortezie oraz więzadła krzyżowego przedniego co niestety wymaga zabiegu operacyjnego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu