Uszkodzenie więzadła strzałkowego a konieczność operacji

Uszkodzenia więzadła pobocznego strzałkowego (zachowana ciągłość) oraz więzadła krzyżowego tylnego (podejrzenie przebytego urazu II-II/III? st ). Rzepka z możliwym wyższym ustawieniem przy napięciu m. czworogłowego uda, z lateralizacją spoczynkową 11-12 mm. Czy konieczna jest operacja w moim przypadku? Dodam tylko że uraz miałem w sierpniu i od tamtej pory się z tym borykam. W tej chwili jest widoczna poprawa bo mogę zrobić pełny wyprost kolana bez bólu.

Szanowny Panie,
Zarówno całkowite uszkodzenie LCL ( więzadła pobocznego strzałkowego ) jak i PCL ( więzadła krzyżowego tylnego ) jest wskazaniem do operacji. Dlatego sugeruje konsultację u specjalisty ortopedy aby ostatecznie określić stopień uszkodzenia.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu