Zmiany degeneracyjne obu łękotek z przewagą w rogu tylnej zwężonej i uwypuklonej łękotki przyśrodkowej a ból w kolanie
Proszę o interpretację wyniku MR. Brzmi on: Zmiany degeneracyjne obu łękotek z przewagą w rogu tylnej zwężonej i uwypuklonej łękotki przyśrodkowej. Zmiany degeneracyjne w strukturze więzadeł krzyżowych, zwężonego więzadła pobocznego przyśrodkowego. Mam 63 lata; doskwiera mi ból w kolanie uniemożliwiając chodzenie po schodach (tylko po schodach); nie było urazu stawu kolanowego; środki przeciwbólowe działają; po zabiegach typu: krioterapia, laser, ultradźwięki oraz tens - zauważam poprawę.

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Witam,
Bazująć na opisie badania MR wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego. Sugeruję pilną konsultację ze specjalistą ortopedą.
Pozdrawiam
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu