Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Staw kolanowy: Pytania do specjalistów

Jak ocenić opis MR kolana po urazie?

Witam co oznacza opis RM stawu kolanowego po urazie Ślad wysięku w zachyłku nadrzepkowym. Więzadło krzyżowe przednie i tylne prawidłowe. Więzadło poboczne boczne i przyśrodkowe w normie. W obwodowej części rogu tylnego oraz trzonu łąkotki przyśrodkowej widoczne drobne, poziome pęknięcia... Witam co oznacza opis RM stawu kolanowego po urazie Ślad wysięku w zachyłku nadrzepkowym. Więzadło krzyżowe przednie i tylne prawidłowe. Więzadło poboczne boczne i przyśrodkowe w normie. W obwodowej części rogu tylnego oraz trzonu łąkotki przyśrodkowej widoczne drobne, poziome pęknięcia - dochodzące jedynie do brzegu torebkowego, bez kontaktu z powierzchnią stawową; wysokość i kształt łąkotki zachowane. Łąkotka boczna bez widocznych zmian. Chrząstki stawowe rzepki, kłykci kości udowej i piszczelowej bez wyraźnych zmian. Struktura kostna kłykci kości udowej i piszczelowej prawidłowa. Ścięgno mięśnia czworogłowego uda i więzadło właściwe rzepki w normie. Ścięgno mięśnia podkolanowego prawidłowe. Ciało tłuszczowe Hoffy z niewielkim obrzękiem w części centralnej. Ślad wysięku w kaletce brzuchato-półbłoniastej.. dziękuję i pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jak skutecznie leczyć chondromalację stawu kolanowego?

Ortopeda stwierdził u mnie lekką chondromelację stawu kolanowego, miałam robione dwa zastrzyki kwasem hialuronowy easy one go. Niestety nie czuję żadnej, nawet najmniejszej poprawy, mimo następującej po zabiegach miesięcznej fizjoterapii. Mam w planach wybrać się do innego ortopedy aby zweryfikować... Ortopeda stwierdził u mnie lekką chondromelację stawu kolanowego, miałam robione dwa zastrzyki kwasem hialuronowy easy one go. Niestety nie czuję żadnej, nawet najmniejszej poprawy, mimo następującej po zabiegach miesięcznej fizjoterapii. Mam w planach wybrać się do innego ortopedy aby zweryfikować diagnozę i sposób leczenia - w związku z ciągłym bólem kolana (czasem obu) mam pytanie. Czy suplementacja MSM byłaby skuteczna i przydatna (i bezpieczna) czy nie ma na to żadnych szans i sensu? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Eryk Włostowski
Mgr Eryk Włostowski

Jak postępować po skręceniu kolana?

Witam Mam skręcenie stawu kolanowego, na rezonansie nic nie wyszło, więzadła całe , krwiaka żadnego nie było ale kolano jest trochę spuchnięte co to może być? I czy z tym skręceniem można pływać? Na początku była diagnoza że pęknięta rzepka,... Witam Mam skręcenie stawu kolanowego, na rezonansie nic nie wyszło, więzadła całe , krwiaka żadnego nie było ale kolano jest trochę spuchnięte co to może być? I czy z tym skręceniem można pływać? Na początku była diagnoza że pęknięta rzepka, potem coś z łąkotką. Podczas zginania coś przeskakuje możliwe że to rzepka i były trzaski. Aczkolwiek tak na rezonansie wszystko dobrze.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co wskazują te guzki na kości?

Mam 34 lata. Od kilku lat mam wyczuwalny, bolesny przy dotyku guzek na kości piszczelowej. Kilka lat temu wykonywałam zdjęcie RTG zmiany, jak przyczynę podjerzewano uraz. W tym tygodniu wykonałam kolejne zdjecie RTG zmiany, okazało się, że jest większa. W... Mam 34 lata. Od kilku lat mam wyczuwalny, bolesny przy dotyku guzek na kości piszczelowej. Kilka lat temu wykonywałam zdjęcie RTG zmiany, jak przyczynę podjerzewano uraz. W tym tygodniu wykonałam kolejne zdjecie RTG zmiany, okazało się, że jest większa. W opisie zdjęcia (robiłam również kolana z uwagi na ból) wskazano: "W stawach kolanowych zaostrzenie guzków wyniosłości miedzyklykciowej. Oselkowate, wewnętrzne pogrubienie okostnej na dl. 36 mm w obrębie końca bliższego kości piszczelowej - do dalszej diagnostyki". Obecnie czekam na wizytę u lekarza ogólnego w celu uzyskania skierowania do specjalisty. Czy w takiej sytuacji w pierwszej kolejności udać się do ortopedy czy reumatologa? Od kilku dni odczuwam nasilony ból kończyn dolnych, również w nocy i nad ranem, osłabienie mięśni również w rękach, ale nie wiem czy to może e być powiązane? Na co opisana na podstawie zdjęcia zmiana może wskazywać? Będę bardzo zobowiązana za wszystkie wskazówki.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co oznacza taki uciskający ból kolana?

Dzień dobry, od jakichś 3 tygodni zmagam się z uciskajacym bólem kolana który również kłuje w tym obrębie. Ból zaczął się od długiego spaceru około 25km. Po konsultacji z lekarzem ortopedą zrobiłem usg stawu kolanowego które nic nie wykazało. Używam... Dzień dobry, od jakichś 3 tygodni zmagam się z uciskajacym bólem kolana który również kłuje w tym obrębie. Ból zaczął się od długiego spaceru około 25km. Po konsultacji z lekarzem ortopedą zrobiłem usg stawu kolanowego które nic nie wykazało. Używam maści traumon 2x dziennie i zażywam kolagen i wapń na wspomaganie. Nic nie pomaga. Ucisk czuje nawet w spoczynku, a gdy chodzę czasami kłuje w obrebie stawu. Tępy ból natomiast odczuwam pod udem i na łydce, stopie który pojawia się losowo i trwa to już 3 tydzień. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza wynik RTG kolana u 73-latki?

Witam. Proszę o interpretację wyniku RTG stawu kolanowego, kobieta lat 73. Lekarz mnie skierował z powodu bólu kolana. Zwężenie szpary stawu kolanowego w części przyśrodkowej z zaostrzeniem guzka przyśrodkowego wyniosłości międzyklykcinowej piszczeli. Wydatne entezofity przy krawędziach rzepki w miejscach przyczepów ścięgna mięśnia czworogłowego uda i wiązadła rzepki.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Witold Miecznikowski
Lek. Witold Miecznikowski

Co mam robić z chrupaniem w kolanach?

Dzień dobry. Kilka miesięcy temu pojawił się u mnie ból w kolanie, dwa dni później strzelanie w wielu stawach. Czasami bolały mnie podudzia i przedramiona. Miesiąc temu wszystko ustąpiło, natomiast przy każdym zginaniu i prostowaniu nóg w stawach kolanowych oraz... Dzień dobry. Kilka miesięcy temu pojawił się u mnie ból w kolanie, dwa dni później strzelanie w wielu stawach. Czasami bolały mnie podudzia i przedramiona. Miesiąc temu wszystko ustąpiło, natomiast przy każdym zginaniu i prostowaniu nóg w stawach kolanowych oraz kucaniu słychać chrupanie. Kolana bolą mnie nieznacznie, nie ma obrzęku. Morfologia jest w porządku, OB i RFT ilościowo również w normie. Czy pomimo prawidłowych wyników powinnam się udać do lekarza określonej specjalizacji? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co oznaczają takie wyniki rezonansu kolana?

Dzień dobry, proszę o informację nt poniższego wyniku rezonansu magnetycznego kolana, czy jest to poważne i jakie są możliwości leczenia. Utrzymuje się ból momentami silny, przeskakiwanie w kolanie, uczucie niestabilności. Uszkodzenie śródłąkotkowe w zakresie rogu tylnego, wąskim pasmem dochodzące... Dzień dobry, proszę o informację nt poniższego wyniku rezonansu magnetycznego kolana, czy jest to poważne i jakie są możliwości leczenia. Utrzymuje się ból momentami silny, przeskakiwanie w kolanie, uczucie niestabilności. Uszkodzenie śródłąkotkowe w zakresie rogu tylnego, wąskim pasmem dochodzące do brzegu dolnego w strefie przytorebkowej (uszkodzenie typu 2b).Chrząstka rzepki w części przyśrodkowej z pełnej grubości pęknięciem i delaminacją na szer. 7mm i dł. 9mm. Fałd maziowy przyśrodkowy szer. 3mm
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak ocenić opis MRI kolana u 18-latki?

witam proszę o interpretacjw wyniku MRI stawu kolanowego staw kolanowy (3 lata) po artroskopii rzepki ból podczas wchodzenia po schodach (silny), sztywność w kolanie, obrzęk, ból w nocy MR stawu kolanowego prawego Więzadła krzyżowe, poboczne, ścięgno m. czworogłowego,... witam proszę o interpretacjw wyniku MRI stawu kolanowego staw kolanowy (3 lata) po artroskopii rzepki ból podczas wchodzenia po schodach (silny), sztywność w kolanie, obrzęk, ból w nocy MR stawu kolanowego prawego Więzadła krzyżowe, poboczne, ścięgno m. czworogłowego, więzadło rzepki i pozostałe części aparatu więzadłowego kolana w normie. Łakotki w normie, bez widocznego uszkodzenia. Drugi typ budowy rzepki wg Wiberga, lateralizacja rzepki w pozycji badania o ok. 5 mm, IS ok. 0,83 CD indeks ok. 0,91, TT-TG ok. 12 mm, kąt kostny bruzdy międzykłykciowej ok. 164st. Hipolastyczny kłykieć przyśrodkowy kości udowej, typ B dysplazji wg Dejour'a. Chrząstki stawowe SRU, SUP bez cech chondromalacji. Struktury kostne w normie, bez obrzęku szpiku. Ilość płynu wewnątrzstawowo nie jest zwiększona. Zwiększona ilość płynu w stawie piszczelowo-strzałkowym bliższym, z uwypuklającym się z nieco niewielkim ganglionem o wym. ok. 7x6 mm. Dół podkolanowy w normie. Fałd przyśrodkowy błony maziowej.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czym może być spowodowane strzykanie w stawach?

Dzień dobry. Mam 20 lat i od prawie dwóch miesięcy występuje u mnie strzelanie w stawach całego ciała. Zauważyłam również w ostatnim czasie szybki przyrost na wadze, pomimo niezmienionej diecie i ilości aktywności fizycznej. Czym może być spowodowane strzykanie w... Dzień dobry. Mam 20 lat i od prawie dwóch miesięcy występuje u mnie strzelanie w stawach całego ciała. Zauważyłam również w ostatnim czasie szybki przyrost na wadze, pomimo niezmienionej diecie i ilości aktywności fizycznej. Czym może być spowodowane strzykanie w stawach przy większości ruchów? Czy powinnam wykonać jakieś badania? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co mam robić z tym przeskakiwaniem w kolanie?

Witam. Od pewnego czasu zmagam się problemem "przeskakującego" kolana. Kiedy przysiadam na lewą nogę, w pełnym przysiadzie nagle coś przeskakuje w kolanie i staw ucieka delikatnie do środka. Po czymś takim nie jestem w stanie wyprostować nogi nawet o... Witam. Od pewnego czasu zmagam się problemem "przeskakującego" kolana. Kiedy przysiadam na lewą nogę, w pełnym przysiadzie nagle coś przeskakuje w kolanie i staw ucieka delikatnie do środka. Po czymś takim nie jestem w stanie wyprostować nogi nawet o 10cm. Staw się blokuje. Muszę usiąść, aby odciążyć kończynę. Wtedy czuję, że znowu coś przeskakuje i wraca do normalnego stanu. Poza tym, nie ma większego bólu nie ma opuchlizny. Nigdy nie doznałem urazu stawu kolanowego. Jestem aktywny fizycznie, wiele lat grałem w siatkówkę i piłkę nożną. Mężczyzna 34 lata. Co może być przyczyną?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak ocenić taki opis MR kolana u 51-latki?

Jak ocenić opis MR kolana Bardzo proszę o interpretacje wyników badań MR Niewielki obszar obrzęku szpiku i stłuczenia beleczek kostnych w obrębie tylnej części kłykcia bocznego kości piszczelowej, poza tym struktury kostne oraz chrząstka przedziału przyśrodkowego i bocznego stawu kolanowego... Jak ocenić opis MR kolana Bardzo proszę o interpretacje wyników badań MR Niewielki obszar obrzęku szpiku i stłuczenia beleczek kostnych w obrębie tylnej części kłykcia bocznego kości piszczelowej, poza tym struktury kostne oraz chrząstka przedziału przyśrodkowego i bocznego stawu kolanowego bez zmian. W żadnej z płaszczyzn nie uwidoczniono ciągłości włókien więzadła krzyzowego przedniego -obraz całkowitego uszkodzenia w odcinku proksymalnym . Wiązadło krzyżowe tylne bez zmian. Wiązadło poboczne przyśrodkowe bez zmian. Wiązadło poboczne boczne bez zmian. Pasmo biodrowo -piszczelowe oraz ścięgno mięśnia podkolanowego bez zmian. Łąkotka przyśrodkowa z obecnością w rogu tylnym niewielkich zmian degeneracyjnych. Łąkotka boczna bez cech uszkodzenia. Ustawienie rzepki prawidłowe. Chrząstka rzepki bez zmian. Troczki rzepki, więzadło właściwe rzepki oraz ścięgno mięśnia czworogłowego uda bez zmian. Nieco zwiększona ilość płynu w jamie stawowej, w zachyłku nadrzepkowym warstwa płynu gr.do 9 mm. Zwiększona ilość płynu w kaletce gęsiej stopki. Serdecznie dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mam robić z trzeszczeniem kolana?

6 miesięcy temu przewróciłam się objawy niestabilność kolana o puchnięcie stawu kolanowego zrobiono zdjęcie rtg wykluczyło złamanie po 3miesiacach zrobiono dopiero rezonans kolana z powodu dalszego bólu uczucia jak bym miała coś pomiędzy kolanem rezonans wykazal nadciągnięcie więzadła. Moje pytanie... 6 miesięcy temu przewróciłam się objawy niestabilność kolana o puchnięcie stawu kolanowego zrobiono zdjęcie rtg wykluczyło złamanie po 3miesiacach zrobiono dopiero rezonans kolana z powodu dalszego bólu uczucia jak bym miała coś pomiędzy kolanem rezonans wykazal nadciągnięcie więzadła. Moje pytanie czy rezonans jest w stanie wykryć ze więzadło było naderwane ale się zregenowalo dlaczego 6 miesięcy po urazie dalej mam uczucie jak bym miała coś pomiędzy kośćmi w kolanie i odczuwam ból lekki jak i trzeszczy mi w kolanie? Z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki opis zdjęcia RTG stawów kolanowych?

Witam. Co oznacza taki opis zdjecia rtg stawow kolanowych. Sladowe zmiany zwyrodnieniowe z osteofitowym zaostrzeniem tylnych krawędzi rzepki lewej, tylno dolnej krawędzi rzepki prawej. Sladowo, osteofitowo, wałowato uwydatnione styczne, boczne krawędzie obu stawów kolanowych. Niesymetryczne szpary stawów kolanowych, węższe od... Witam. Co oznacza taki opis zdjecia rtg stawow kolanowych. Sladowe zmiany zwyrodnieniowe z osteofitowym zaostrzeniem tylnych krawędzi rzepki lewej, tylno dolnej krawędzi rzepki prawej. Sladowo, osteofitowo, wałowato uwydatnione styczne, boczne krawędzie obu stawów kolanowych. Niesymetryczne szpary stawów kolanowych, węższe od przyśrodka i zbaczanie boczne obu rzepek, raczej w związku z rozprojektowaniem ułożeniowym. Odcinkowe, śladowe hyperostozy korowe, np. Przeciezeniowego pochodzenia przy tylnych krawedziach okolic nadkłykciowych obu kk. udowych. ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Witold Miecznikowski
Lek. Witold Miecznikowski

Jak długo można stosować Structum?

Mam 66 lat i zmiany zwyrodnieniowe stawów kolanowych a także kręgosłupa lędźwiowego i piersiowego oraz stawów biodrowych. Biorę STRUCTUM 500mg. Jak długo można brać STRUCTUM bez przerwy i czy jest lepszy preparat na stawy. W listopadzie zaczynam rehabilitację.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co oznacza wynik RTG kolana u 34-latki?

Wynik rtg stawu kolanowego Zaostrzenie guzków wyniosłości moedzyklykciowej. Stwardnienia przedniej powierzchni rzepki. Od kwietnia silny bol kolana, nie mogę funkcjonować. Biorę leki przeciwbolwe i zapalne ale pomaga na chwile. Choruje na raka nerki.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co mogą oznaczać takie dolegliwości u 28-latka?

Witam ponad miesiąc temu pojawił się ból w stawie kolanowym po czym przeskoczył na inne stawy (łokcie, kolana, kregosłup, barki, palce lewej reki i nadgasrtek) od lewej do prawej strony ciała. Towarzyszyło temu mrowienie w szczególności lewej strony ciała,... Witam ponad miesiąc temu pojawił się ból w stawie kolanowym po czym przeskoczył na inne stawy (łokcie, kolana, kregosłup, barki, palce lewej reki i nadgasrtek) od lewej do prawej strony ciała. Towarzyszyło temu mrowienie w szczególności lewej strony ciała, biegunka która dopiero niedawno ustąpiła, sporadyczna suchość w ustach co kilka dni tylko wieczorami, nocne poty i ogólne osłabienie czułem się jakbym wypił z 4 piwa, bóle mięśni i kości oraz sztywność stawów. Całość trwała okolo 7 dni po czym objawy ograniczyły się do sporadycznych mrowienień, bólów kostnych,mięśniowych, stawowych o niższym natężeniu i biegunki która prawdopodobnie doprowadziła ostatecznie do powstania hemoroidów. Minął miesiąc a niektore objawy nadal wystepuja (pojawiaja sie i znikaja, czasem sa niezauważalne a czasem nie do zniesienia) dotyczy to głównie lewej strony ciała oraz szczególności kręgosłupa który zawsze w większym bądź mniejszym stopniu daje o sobie znać martwi mnie ze tak długo wystepuja objawy i boję się że to coś poważniejszego. Robiłem test "elisa"na bolerioze ponieważ 2 lata wcześniej ugryzł mnie kleszcz w kolano od którego się wszystko zaczęło ale wynik był negatywny, odpada również wirusowe zapalenie wątroby typu C, wyniki mam dobre oprócz PDW 18,3 fl wartość referencyjna to 9.8-16,2 / MPV 12,8 wartość referencyjna 9,4- 12,6 oraz LYM
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co oznaczają te wyniki badań stawów kolan?

Mam zwyrodnienia stawów kolanowych. W opisie RTG (z 2020) jest napisane: "Wyostrzenia wyniosłosci miedzyklykciowych w obu kościach piszczelowych". Chciałbym zrobić dokładniejsze badanie obrazowe przed wizytą u reumatologa. Czy do oceny chrząstki stawowej lepsze będzie USG czy MRI?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jak ocenić wynik RTG stawu kolanowego u 22-latki?

Dzień dobry, Julia 22 lata, parę dni temu miałam wykonywane USG stawu kolanowego. W rozpoznaniu: zmiany przeciążeniowe stawu kolanowego, obrzęk płynowy zachyłka nadrzepkowego. Struktury więzadłowe stawu: LCL - bez cech uszkodzenia MCL - bez cech uszkodzenia ACL - prawidłowo napięty... Dzień dobry, Julia 22 lata, parę dni temu miałam wykonywane USG stawu kolanowego. W rozpoznaniu: zmiany przeciążeniowe stawu kolanowego, obrzęk płynowy zachyłka nadrzepkowego. Struktury więzadłowe stawu: LCL - bez cech uszkodzenia MCL - bez cech uszkodzenia ACL - prawidłowo napięty bez cech uszkodzenia PCL - o prawidłowej ciągłości Łąkotki: LM - łąkotka bez cech uszkodzenia MM - łąkotka z cechami przeciążenia, bez pęknięcia Zachyłek nadrzepkowy: warstwa płynu 14x6x8mm. W obrębie więzadła rzepki - od strony bocznej napinanie włókien i niewielkiego stopnia wybrzuszenie do strony brzusznej. Otorobiona zmiana w zachyłku narzepkowym 4x3mm. Lekarz przepisał Roticox 2x dziennie przez 10 dni, następnie 8 dni 1x rano. Gdyby niebyło poprawy lekarz zalecił punkcje kolana i iniekcję okołostawową leków przeciwzapalnych powyżej 3 tygodni. Wcześniej miałam zrobione RTG w opisie nic niebyło, ale na zdjęciu było widać mały wolny fragment. Czy to coś poważnego?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak ocenić MR kolana u 16-latki?

Dzień dobry. Proszę o interpretację wyników MR stawu kolanowego córki lat 16. Rzepka typu III USTAWIONA NA PRAWIDŁOWEJ WYSOKOŚCI. Bloczek udowy plytki z nadmiernym kontem wydrążenia. Rzepka przyparta do bocznej części bloczka. Odległość TT-TG niewielka, ok 7mm-guzowatość piszczelowa niezlateralizowana. Troczki... Dzień dobry. Proszę o interpretację wyników MR stawu kolanowego córki lat 16. Rzepka typu III USTAWIONA NA PRAWIDŁOWEJ WYSOKOŚCI. Bloczek udowy plytki z nadmiernym kontem wydrążenia. Rzepka przyparta do bocznej części bloczka. Odległość TT-TG niewielka, ok 7mm-guzowatość piszczelowa niezlateralizowana. Troczki przyśrodkowe rzepki wydłużone bez objawów ostrego uszkodzenia. Obrzęk podskórny około-przedrzepkowy. Reszta w badaniu ok. Córka w ubiegłym roku doznała skrecania stawu kolanowego i po ok 4 miesiącach od wyleczenia pojawił się obrzęk nad kolanem i ból po wysiłku. Poproszę o interpretację wyników oraz informacje czy operacja będzie konieczna czy wystarczy rehabilitacja. Pozdrawiam
odpowiada 2 ekspertów:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty