Czy artroskopia w moim przypadku jest konieczna?

Dzień dobry Mam umówiony termin na artroskopie stawu kolanowego na koniec sierpnia. Cały czas się waham bo wszędzie informacje sprzeczne że czasem wystarczy rehabilitacja i nie trzeba rekonstruować wiezadla. Z wyniku rezonansu mam ACL objawy ostrego całkowitego uszkodzenia wiezadla w czesci centralnej, długość kikuta bliższego około 15mm. MM: dyskretna poprzeczna szczelina pęknięcia tylnej czesci trzonu łąkotki bez cech rozwarstwienia. Najbardziej zależy mi na jak najszybszym dojściu do siebie, żebym jak najszybciej chociaż mogła chodzić i z czasem wrócić do sportu - tenisa. Patrząc na wynik zabieg nieunikniony? Mam 27 lat
KOBIETA, 27 LAT 3 miesiące temu

NIe w każdym przypadku zerwania więzadła krzyzowego przedniego konieczne jest leczenie operacyjne. Zależy to od wielu czynników. Jednak u osoby młodej i aktywnej sportowo rekonstrukcja więzadła jest zwykle wskazana (po przygotowaniu rehabilitacyjnym), ponieważ zmniejsza ryzyko dalszych uszkodzeń w przyszłości i pozwala na powrót do sportu.