Nieznacznie zwiększona ilość płynu w jamie stawowej
Wynik Rm Nieznacznie zwiekszona ilosc plynu w jamie stawowej . Zmiany zwyrodnieniowo przeciazeniowe w rogu tylnym lakotki przysrodkowej. ACL o podwyszonym sygnale. PCL haczykowato zagiete , z zachwana ciagloscia. Sciegno miesnia 4glowego uda oraz wiazadlo wlasciwe rzepki pogrubiale, o podwyzszonych sygnalach w okolicy przyczepow rzepkowych . Fald przysrodkowy polozony docentralnie z konfliktem w stawie rzepkowo udowym. Prosze o interpretacje wyniku i co dalEj mam robic z kolanem. dziekuje

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Witam,
Wynik rezonansu magnetycznego wskazuje na uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej oraz na częściowe uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. Niestety takie rozpoznanie jest bezwzględnym wskazaniem do artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu