Prośba o wytłumaczenie wyniku MR prawego kolana
Witam niedawno odebrałam wyniki MR prawego kolana ,czy mogabym prosić o wytłumaczenie co mi dolega ? Rzepka podwichnieta bocznie. Chrzastka rzepki prawidlowa.Dyskretnie zwiekszona ilosc plynu w stawie rzepkowo-udowym i w zachylku nadrzepkowym. Niewielka ilosc plynu widoczna jest rowniez w szpaze stawu kolanowego. Rog tylny lakotki przysrodkowej o niejednorodnych syngalach, obraz jak w przypadku zmian przeciazeniowych z pozioma szczelina pekniecia. Niewielki obrzek przyczepu piszczelowego ACL.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania
Rzepka jest podwichnięta- czyli częściowo przemieszczona poza swoją anatomiczną pozycję. Płyn w stawie może być związany z urazem lub zapaleniem stawu.