Wynik badania MR barku a odpowiednie działania

Witam,jak leczyć takie schorzenie barku?RM:Rozległe naderwanie sciegien miesni nadgrzebieniowego, podgrzebieniowego i podłopatkowego z retrakcja miesni. Miesien nadgrzebieniowy, podgrzebieniowy, podłopatkowy i obły mniejszy z pasmami przebudowy tłuszczowej. Sciegno głowy długiej miesnia dwugłowego przemieszczone do przodu od bruzdy miedzyguzkowej, jego ciagłosc i przyczep zachowane, prawidłowa ilosc płynu w jego pochewce. Miesien obły mniejszy i jego sciegno prawidłowe. Dziekuje zaodpowie

Szanowny Panie,
Oczywiście żeby ostatecznie podjąć decyzje należałoby zbadać Pana, jednak wynik rezonansu magnetycznego sugeruje konieczność wykonania artroskopii barku.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu