Wynik badania MR barku a odpowiednie działania
Witam,jak leczyć takie schorzenie barku?RM:Rozległe naderwanie sciegien miesni nadgrzebieniowego, podgrzebieniowego i podłopatkowego z retrakcja miesni. Miesien nadgrzebieniowy, podgrzebieniowy, podłopatkowy i obły mniejszy z pasmami przebudowy tłuszczowej. Sciegno głowy długiej miesnia dwugłowego przemieszczone do przodu od bruzdy miedzyguzkowej, jego ciagłosc i przyczep zachowane, prawidłowa ilosc płynu w jego pochewce. Miesien obły mniejszy i jego sciegno prawidłowe. Dziekuje zaodpowie

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Szanowny Panie,
Oczywiście żeby ostatecznie podjąć decyzje należałoby zbadać Pana, jednak wynik rezonansu magnetycznego sugeruje konieczność wykonania artroskopii barku.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu