USG barku u 36-latki
usg barku zwiększona nieznacznie ilość płynu z pogrubieniem błony maziowej w stawie i pochewce ścięgna głowy bicepsa ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego z poj.zwapnieniami zmianami degeneracyjnymi o zachowanej ciągłości Ścięgna mm podłopatkowego ze zwapnieniami przy przyczepie do guzka mniejszego i zmniejszonej grubości Cechy niewielkiego konfliktu podbarkowego proszę o interpretację lekarz sugerował blokade czy to dobry pomysł ?co jest przyczyną tych zmian i czy są poważne? dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani,
Opis badania USG sugeruje patologie tkanek miękkich czyli mięśni i więzadeł a nie stawu dlatego sugeruje rehabilitacje i leczenie doustne. Sugeruję rownież konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu