Co oznacza wynik MR ramienia?

Szanowni Państwo, co oznacza taki wynik MR? Płyn w kaletce podbarkowej oraz płyn w pochewce ścięgna głowy dł. mięśnia dwugłowego ramienia. Rozwarstwione i naderwane ścięgno m nadgrzebieniowego na wysokości przyczepu i od strony jamy stawowej - jak w uszkodzeniu typu PASTA - do weryfikacji w badaniu artro MR Rozerwany kompleks torebkowo więzadłowy górny Po za tym ścięgna tworzące stożek rotatorów w zakresie uwidocznionym w badaniu o zachowanej ciągłości, Mięśnie stożka ( nadgrzebieniowy i podgrzebieniowy oraz obły mniejszy) z widocznymi wczesnymi zmianami o typie konwersji tłuszczowej, poza tym sygnał z mięśni prawidłowy, Mięsień podłopatkowy o zachowanej objętości i prawidłowej intensywności sygnału. Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia z cechami podłużnego rozwarstwione w dalszej części do samego poziomu przyczepu do górnego brzegu panewki Rozerwanie obrąbka stawowego górnego typu SLAOP, po za tym obrąbek stawowy w zakresie uwidocznionym w badaniu wydaje się być o zachowanej ciągłości, Ocena w badaniu bez kontrastu ( badaniem referencyjnym dla oceny obrąbka stawowego jest artro MR) Spłaszczenie górnego brzegu panewki stawowej Głowa kości ramiennej ustawiona w dyskretnym tylnym podwichaniu, ze spłaszczeniem górnego brzegu głowy , oraz dyskretnym zeszlifowaniem - jak Hill Sachs Obrzęk podchrzęstny w górnej części głowy kości ramiennej Zmiany zwyrodnieniowe w stawie obojczykowo barkowym

Lek. Tomasz Budlewski

czy był jakiś uraz? sądzę że konieczna jest wizyta u lekarza ortopedy.