Co oznaczają moje wyniki badań ścięgna?

Ścięgna pierścienia rotatorów o zachowanej ciągłości. Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego od okolicy przyczepu na odcinku o długości około 2,5 cm o niejednorodnie podwyższonej intensywności sygnału, najpewniej z ogniskami obrzękowymi/zwyrodnieniowymi. Pozostałe ścięgna pierścienia rotatorów bez widocznych cech patologii. Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia w prawidłowej lokalizacji, bez widocznych cech patologii. Nieco niejednorodna intensywność sygnału kompleksu biceps – obrąbek. Podejrzenie drobnych pęknięć w części górnej obrąbka stawowego, możliwe zmiany przeciążeniowe. Prawidłowa ilość płynu w obrębie jamy stawowej. Drobne zmiany obrzękowe wzdłuż powierzchni stawu barkowo-obojczykowego. Poza tym struktury kostne objęte badaniem bez widocznych zmian ogniskowych. Wnioski: Cechy tendinopatii ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego, najpewniej o charakterze zwyrodnieniowym. Podejrzenie częściowego niewielkiego uszkodzenia obrąbka stawowego.

Lek. Tomasz Budlewski

Jakie objawy ? Uraz? Wskazana wizyta u lekarza prowadzącego diagnostyka