Wynik USG kolana 25-letniej osoby do analizy
Prosze o interpretacje USG kolana. Kaletka nadrzepkowa niepowiekszona, bł.maziowa niepogrubiona,pogrubiony fałd maziowy boczny, czesciowo wślizguje sie pod rzepkę.wiezadlo poboczne przysrodkowe ciaglosc zachowana, obrzek i włóknienie więzadła łąkotkowo-udowego,obrzek torebki stawowej. Łąkotka przyśrodkowa duża, miernie nasilony obrzek trzonu szczegolnie w cześci przytorebkowej,niejednorodna struktura rogu tylnego przy pow gornejwysunięta poza szpare stawowa w wyproście

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam,
Opis USG może sugerować przerost fałdu maziowego, który często daje obiawy bolesnego przeskakiwania oraz uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. Opis badania należy skorelować z objawami, które Pani ma. Nie jest wykluczone, że będzie Pani wymagać artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia