Wynik USG kolana 25-letniej osoby do analizy

Prosze o interpretacje USG kolana. Kaletka nadrzepkowa niepowiekszona, bł.maziowa niepogrubiona,pogrubiony fałd maziowy boczny, czesciowo wślizguje sie pod rzepkę.wiezadlo poboczne przysrodkowe ciaglosc zachowana, obrzek i włóknienie więzadła łąkotkowo-udowego,obrzek torebki stawowej. Łąkotka przyśrodkowa duża, miernie nasilony obrzek trzonu szczegolnie w cześci przytorebkowej,niejednorodna struktura rogu tylnego przy pow gornejwysunięta poza szpare stawowa w wyproście

Witam,
Opis USG może sugerować przerost fałdu maziowego, który często daje obiawy bolesnego przeskakiwania oraz uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. Opis badania należy skorelować z objawami, które Pani ma. Nie jest wykluczone, że będzie Pani wymagać artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia