Wynik badania USG lewego kolana

Witam Poproszę o pomoc w odczytaniu wyniki badania USG lewego kolana Nieco pogrubiały fałd przyśrodkowy błony maziowej w niedużym stopniu wychodzący spod rzepki. Łąkotka przyśrodkowa nieco uciśnięta i przesunięta zewnętrznie w części przednio-środkowej przy wyproście stawu. Niewielkie uwypuklenie zarysu przednio-górnej części kłykcia przyśrodkowego kości udowej z odcinkowym drobnym ubytkiem (3mm) chrząstki. Nieostry zarys, podwyższona echogeniczność na kłykciu przyśrodkowej kości udowej.

Szanowna Pani,
Opis USG może sugerować konieczność wykonania artroskopii stawu kolanowego jednak aby podjąć ostatecznie decyzje odnośnie leczenia wymaga Pani rozmowy i badania lekarskiego. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu