Przerośnięty fałd maziowy a odpowiednie badania
Z powodu bólu kolan wykonano mi RTG które nic nie wykazało, lekarz mówi, że to może być przerośnięty fałd.Jakie badanie wykaże przerośnięty fałd maziowy przyśrodkowy?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Ciężko odpowiedzieć na Pani pytanie nie znając dokładnie objawów. Zespół fałdu maziowego powoduje dolegliwości bólowe przedziału przedniego kolana oraz uczucie przeskakiwania. Jeżeli Pani dolegliwości są podobne do opisanych przeze mnie możliwe, że jest to wspomniany zespół. Odnośnie diagnostyki sugeruję USG bądź rezonans magnetyczny.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu