Wynik USG kolana 55-letniej osoby do analizy
usg kolana dalsza czesc. Łękotka przysrodkowa ze zmianami degeneracyjnymi ,w rogu tylnym od stroony udowej hypoechogenna uwypukla sie poza krawedzie stawowe .Cechy uszkodzenia wiązadła łąkotkowa-piszczelowego.Wiązadła poboczne przysrodkowe uniesione .łekotka boczna nieco zatart a szczeliną schod zącą na powierzchnie udowa Ciała hoffy z pasmami plynowymi .Kaletka półbłoniasta pogrubiałaze zmianami płynowymi warstwa 5 mm.Chrząstka na kłykciach kosci udowej .

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
Opis rezonansu magnetycznego wskazuje na konieczność wykonania artroskopii stawu kolanowego. Powinna Pani pilnie skonsultować się ze specjalistą ortopedą.
Pozdrawiam
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu