Problemy z kolanem i wynik MR
mam problem ze stawem kolanowym objawy to: brak stabilności, "trzeszczenie/ strzelanie" w kolanie. wynik MR: podejrzenie uszkodzenia łąkotki bocznej typu rączki od wiadra;.ścieńczenie łąkotki przyśrodkowej i zmiany degenercyjne w niezresekowanej części. podwyższony sygnał w merge,pd,fatsat. cechy chondropatii rzepki 2stopnia. uszkodzenie rogu tylnego łąkotki bocznej, wielokierunkowe, ze szczeliną pękniecia dochodzącą do powierzchni piszczelowej( stopień III) . Cechy uszkodzenia? ACL- pozornie?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Witam,
Opis badania rezonansu magnetycznego wskazuje na bardzo liczne i poważne zmiany w obrebie stawu kolanowego. Najprawdopodobniej musiał przejśc Pan jakiś uraz skrętny stawu kolanowego albo bardzo aktywnie żyje. Niestety wymaga Pan artroskopii stawu kolanowego i to w trybie pilnym. Sugeruje konsultacje u ortopedy i zaplanowanie dalszego leczenia.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu