Ból kolana po jeździe na rowerze

Witam Przy długiej jeździe na rowerze czuję ból kolana i coś jakby wode w kolanie, po zrobieniu rezonansu otrzymałem diagnozę: " W obrębie rogu tylnego łękotki przyśrodkowej stawu kolanowego prawego widoczne jest linijne podwyższenie intensywności sygnału przebiegającego poziomo, łączące się z brzegiem tylnym, nie dochodzące do powierzchni stawawowych- cechy uszkodzenia II. Jeśli to możliwe proszę o pomoc co dalej z tym robić, ponieważ wizyte u ortopedy mam dopiero za miesiąc.Z góry dziękuję

Szanowny Panie,
Rezonans magnetyczny sugeruje uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej co w większości przypadków wymaga artroskopii stawu kolanowego. Oczywiście ostateczną decyzję może podjąć specjalista ortopeda po badaniu.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu