Bolesność kolana a kwas hialuronowy

od kilku lat boli mnie kolano leczę się u ortopedy i miałam zastrzyk kwasem hialuronowym który mi nie pomógł. Zrobiłam badanie rezonansem magnetycznym i o to co przeczytałam ogniska podwyższonego sygnału w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej - cechy uszkodzenia typ II. Poza tym łąkotki w normie. lekarz zauważył brak w koci udowej. Czy czeka mnie jakas operacja? moge nosic jakis stabilizator? ponieważ strasznie boli przy chodzeniu i na schodach.

Witam,
Wynik rezonansu magnetycznego wskazuje na uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. Niestety takie rozpoznanie jest wskazaniem do artroskopii stawu kolanowego. Jeżeli sytuacja ma miejsce od dłuższego czasu sugeruje szybka interwencje chirurgiczna.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu