Opis MR stawu kolanowego
Witam! chciałabym się dowiedzieć czy czeka mnie operacja.Opis MR stawu kolanowego:Horyzotalno szczelina pęknięcia łąkotki przyśrodkowej przechodząca przez jej trzon i róg tylny dochodząca do powierzchni piszczelowej oraz brzegu torebkowego i wolnego łąkotki.Niewielka tendinopatia przyczepu więzadeł rzepki.Chondromalacja sr.II rzepki.Obrzęg ciała natłuszczowego nadrzepkowegoi Podchrzęstny obszar sklerotyzacji kłykcia przyśrodkowego piszczeli z drobnymi torbielami podchrzęstnymi międzykłykciowej.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Witam,
Jeśli wynik rezonansu magnetycznego znajduję odzwierciedlenie w objawach klinicznych tzn odczuwa Pani przeskakiwanie i blokowanie się kolana, a przede wszystkim ból powierzchni przyśrodkowej stawu kolanowego bezwzględnie wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu