Widoczna strefa podwyższonego sygnału i częściowe rozkawałkowanie łąkotki
Proszę o interpretację wyniku rezonansu stawu kolanowego prawego:Strefa obrzęku szpiku o wym. 6x5mm, na brzegu przyśrodkowym powierzchni stawowej kłykcia przyśrodkowego kości udowej z drobnym ubytkiem chrząstki.Łąkotka boczna i przyśrodkowa miernie wysunięta poza obrysy szpar stawowych.W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej widoczna strefa podwyższonego sygnału i częściowe rozkawałkowanie łąkotki oraz torbielka 4mm.Zwiększona ilość płynu w jamie stawu i zachyłku nadrzepkowym.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Witam,
Nie podaje Pani charakteru swoich dolegliwości jednak sugerując się wynikiem NMR wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia
Witam,
potrzebne będzie badanie u ortopedy i konfrontacja MRI ze stanem klinicznym. Może być potrzebna artroskopia stawu kolanowego. Należy jeszcze pamiętać o tym, że badania MRI cechują się dużą ilością wyników fałszywie dodatnich - tzn opisywane są zmiany, których nie ma w rzeczywistości.