Uraz kolana i wynik rezonansu
Ortopedyczne Doznałem urazu kolana 3 tygodnie temu oczywiście poszedłem po 2 tyg na rezonans prywatnie. Odebrałem opis i się załamałem: w trzonu i rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej widoczna jest skośno-horyzontalna szczelina pęknięcia, która sięga częsci przytorebkowej. Chrząstka rzepki prawidł. grubości z pęknięciami które sięgają korowej warstwy podchrzęstnej-cechy chondopatii II/III stopnia. W jaki sposób będę musiał się leczyć? bez artroskopii mogę normalnie funkcjonować (pracować)?

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Witam,
Bardzo mi przykro ale bezwzględnie bedzie Pan wymagał artroskopii stawu kolanowego. Pozostawienie takich zmian bez zabiegu, prócz dyskomfortu podczas funkcjonowania, spowoduje powstanie choroby zwyrodnieniowej w znacznie przyspieszonym czasie. Sugeruje pilną konsultacje u ortopedy i zaplanowanie dalszego leczenia.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu