Wynik badania MR kolana a konieczność artroskopii
Witam. Wynik MRI Cienkie szczeliny pęknięcia w lakotce bocznej o przebiegu poziomym i pionowym promienistym. Mierna ilość płynu w stawie kolanowym i obrzęk poduszeczki tłuszczowej nadrzepkowej. Co to oznacza ? Czy grozi mi artroskopia?

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Witam,
Opierając się jedynie na opisie rezonansu magnetycznego wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego. Jednak żeby ostatecznie podjąć taka decyzje należy przeprowadzić z Panią wywiad oraz badanie ortopedyczne. Sugeruje pilna konsultacje u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu