Co oznaczają te wyniki MR kolana u 30-latka?

Ból kolana, 2 rezonanse na przestrzeni kilku lat. Na pierwszym rezonansie po przebytym urazie otrzymałem wynik uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej II stopnia w zakresie rogu tylnego. Z pasmowatym obszarem śródłąkotkowym położonym poziomo. Oraz cechy niewielkiego uszkodzenia w zakresie odcinka dystalnego więzadła pobocznego strzałkowego z drobnymi przestrzeniami płynowymi wzdłuż niego. Wtedy nie było robione nic konkretnego w tym kierunku - przejdzie. Po kilku latach, po ponownym nawrocie bólu i kolejnym rezonansie: Łąkotka przyśrodkowa na granicy trzonu i rogu tylnego na obszarze 2x2.5mm ubytki Więzadło krzyżowe przednie rozluźnione, o zachowanej ciągłości, wąskie - po przebytym naderwaniu ? Ku tyłowi od rogu tylnego łąkotki przysrodkowej, w sąsiedztwie korzenia łąkotki przestrzenie płynowe 5.4x4.6x1.3mm - najprawdopodobniej torbiele okołołąkotkowe. (2 rezonans wykonano ok. Rok temu) Czy w/w urazy można leczyć jeszcze zachowawczo lub lepiej poddać się artroskopii diagnostycznej w celu wyeliminowania problemu raz na zawsze ? Podczas ćwiczeń odnoszę wrażenie jakby kolano czasem pracowało "w galarecie" i po wiekszym wysiłku lub pokonaniu większej ilości schodów - wieczorami ból jest na tyle silny, że wymaga dłuższych okładów.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 4 miesiące temu

Artroskopia może byś wskazana (ale lecznicza, a nie diagnostyczna), ale pośpiech nie jest tu konieczny. Należy zacząć od rehabilitacji i modyfikacji obciążeń.