Wynik MR kolana 20-latki do analizy

Wynik MR kolana: drobna ilość płynu w kaletce półbłon.i brzuchatej.Śródłąkotkowe zmiany przeciążeniowe rogu tylnego łąkatki przyśr. Ścięgno m.prostego o miernie podwyższonym sygnale przyrzepkowo.Więzadło właściwe rzepki o nieco podwyższonym sygnale przypiszczelowo. Ś.m.o podwyższonym sygnale przy przyczepie. Rzepka niesymetryczna,z tendencją do bocznego podparcia.Fałd przyśrodkowy położony dośrodkowo;dochodzi nieznacznie do powierzchni rzepki. Chrząstka stawowa o miernie niejednorodnym sygnale.

Witam,
Opis NMR nie jest jednoznaczny, musi byc skorelowany z Pani objawami. W zależności od tego jakie dolegliwości Pani odczuwa, należy wziąsc pod uwagę leczenie lekami chondroprotekcyjnymi i leczenie rehabilitacyjne badz artroskopie stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu