Wynik RTG kolan i bioder 67-letniej osoby do analizy

dzis odebrałam prześwietlenia kolan i bioder bardzo sie denerwuję czy to coś groźnego opiszę w skrócie wynik zmiany zwyrodnieniowi-wytworcze kości tworzących stawy kolanowe, w postaci osteofitozy brzeznej i entezopatii na gornych biegunach rzepek, zwężenie szpar stawow udowo-piszczelowych w częściach przyśrodkowych zwężenie szpary stawów biodrowych. entozepatia na brzegach krętaczy większych i mniejszych kości udowych oraz talerzach biodrowych. sklerotyzacja stropów panewek biodrowych dz

Witam,
Niestety nie wiem jak się Pani czuje, jakie ma Pani dolegliwości a jedynie wtedy czyli przeprowadzająć wywiad z pacjentem, badając go oraz wspierająć się wynikami RTG można stawiać diagnożę i planować leczenie. Z samych opisów zdjęc wynika, że ma Pani chorobę zwyrodnieniową stawów biodrowych i kolanowych. Sugeruję wizyte u ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu