Wynik RTG bioder 39-latki do analizy
Witam, mój wynik rtg bioder: obustronna podchrzęstna sklerotyzacja powierzchni stawowych panewek, obraz początkowych zmian przeciążeniowych stawów biodrowych, zmiany zwyrodnieniowe spojenia łonowego. Proszę o ocenę w jakiem stanie są stawy i poradę co dalej robić, aby poprawić swój stan zdrowia. , 39 lat

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Witam,
Zdjecie świadczy o początkowych zmianach zwyrodnieniowych, które patrząc przez pryzmat Pani wieku następują dość szybka. Oczywiscie zdjecie RTG należy skorelować z badaniem ortopedycznym aby zaproponować dalsze leczenie dlatego zalecam konsultacje u specjalisty ortopedy
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu