Wynik RTG miednicy 56-letniej osoby do analizy

Witam Bardzo proszę o interpretację wyniku rtg miednicy. Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe biodra prawego polegające na całkowitym zwężeniu szpary stawowej,przyparciu i spłaszczeniu głowy kości udowej,sklerotyczno-torbielowatej przebudowy głowy kości udowej i stropu panewki oraz obecności odczynów proliferacyjnych na powierzchniach stawowych. Dyskretne zmiany przeciążeniowo-wytwórcze na krętarzach większych kości udowych. Co można z tym zrobić,jak leczyć,czy konieczna jest operacja? Pozdrawiam

Witam,
Nie orientuję się jak się Pani czuje, czy staw biodrowy boli i czy jest ograniczony ruchowo, jednak opierając się na opisie zdjęcia bezwzględnie kwalifikuję się Pani do endoprotezoplastyki stawu biodrowego czyli do założenia protezy biodra.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu